Вирощування часнику — не така вже й проста справа, як може здатися. Ця культура потребує уваги й певних агротехнічних прийомів. Один із них — зав’язування бадилля у вузол. Навіщо це робити і коли — розповідаємо.
Часник — рослина, що полюбляє тепло й сонце. Для гарного формування головок потрібен полив у посушливі періоди, але погодні умови не завжди сприяють. Коли літо прохолодне, а дощів мало, часник може гірше розвиватися, затягувати дозрівання. А своєчасний збір врожаю дуже важливий, особливо якщо ви плануєте використовувати зубки як посадковий матеріал.
У таких випадках і застосовують перевірений спосіб — зав’язування листя часнику у вузол. Це сприяє швидшому дозріванню: рослина спрямовує всі сили з бадилля на формування головки, поживні речовини не витрачаються марно.
📌 Зав’язують бадилля зазвичай за 7–10 днів до планованого збирання врожаю. Наприклад, якщо ви викопуєте часник наприкінці липня, то вузлики варто робити в середині місяця — після обрізання стрілок.
Щоб не пошкодити рослину, листя краще розділити на частини, сплести у кіску або м’яко перекрутити й зробити вузлик ближче до верхівки. Це утримає його в такому положенні й не дозволить розплестись.
Метод необов’язковий, але ефективний. Якщо ваш часник відстає в рості або погано дозріває через погодні умови — спробуйте цей простий трюк.