in

Скандального одеського військкома Борисова затримали у Києві

Співробітники ДБР спільно з прокурорами Офісу Генерального прокурора затримали у Києві колишнього начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисова

.Так, у суботу Борисову оголосили про підозру у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень та навмисному ухиленні від несення служби. Він намагався уникнути слідства, при цьому використовував елементи конспірації – змінював номери телефонів, автомобілів, місцезнаходження тощо.

Як зазначається, два дні тривали активні пошуки і, зрештою, внаслідок комплексних оперативно-слідчих заходів він був виявлений та затриманий у Києві.

Враховуючи спроби колишнього військкома сховатись від правосуддя, працівники ДБР проситимуть суд залишити його під вартою без можливості внесення застави.

Слід зазначити, що 22 липня колишньому начальнику ТЦК та СП Одеської області Євгену Борисову повідомили про підозру у незаконному збагаченні «на сотні мільйонів» та порушення порядку несення військової служби.

При цьому під час досудового розслідування Бюро зібрало величезний власний масив доказової бази. Однак для повноцінного та неупередженого розслідування вивчалися й повідомлення ЗМІ. Крім того, буде досліджено матеріали Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК), яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського військкома більш ніж на 188 млн гривень.

Як показало одне із журналістських розслідувань, мати військкома минулого року стала власницею житлового будинку в Іспанії вартістю понад 4 мільйони євро. Також з’ясувалося, що окрім елітної закордонної нерухомості вона цього року придбала ще й автомобіль Mercedes-Benz EQV майже за 3 млн гривень.

Крім того, правоохоронці встановили, що і теща екс-військкома впродовж останніх років стала власницею цінного автопарку, не маючи для цього достатніх засобів законного походження. До нього входили: Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G63 AMG, а також Toyota Land Cruiser.

Іншу закордонну нерухомість придбала його дружина, не маючи достатньої кількості законно отриманих активів та доходів. А саме офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тисяч євро.

Таким чином, екс-військкома підозрюють:

  • у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5 КК України);
  • у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч. 5 ст. 407 КК України);
  • в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч.4 ст.409 КК України).

Санкції статей передбачають обмеження волі на строк до 10 років позбавлення волі. Слідчі дії продовжуються.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний оригінально привітав свою дружину зі святом

Співачка Камалія несподівано повернулася в Україну, але не одна