in

Цього ви точно не знали: зробіть це і зібрані ягоди полуниці збережуть свіжість не один тиждень

У червні в Україні починається сезон дозрівання полуниці. Триває він всього 3-4 тижні, за які важливо зібрати максимум врожаю. З появою перших червоних ягід на кущі урожай збирають кожні 3 дні. У спекотну погоду це роблять щодня, оскільки плоди швидше дозрівають. Ми назвемо важливі нюанси збору полуниці, щоб урожай не перетворився на кашу і не згнив.

Як правильно збирати полуницю

Здавалося б, кожен дачник і так знає, як зібрати полуницю. Але у досвідчених садівників є чому повчитися.

  • Перед тим, як збирати полуницю, дочекайтеся підходящої погоди. Ягоди збирають вранці або ввечері, коли вони прохолодні. Так вони не розм’якнуть після збору. Не можна збирати вологі ягоди після дощу або роси — почекайте, поки вони обсохнуть, інакше полуниця не пролежить і пари днів.
  • Ягоду обов’язково зривайте разом з плодоніжкою — це значно подовжить термін зберігання.
  • В яку тару збирати полуницю? Найкраще взяти на збір ємність з отворами для вентиляції, наприклад, кошик. Бажано щоб ємність була широкою, але неглибокою, інакше ягоди будуть тиснути одна на одну і пустять сік.
  • На збір візьміть дві окремі ємності, і сортуйте ягоди відразу в процесі збору. В одну тару складайте велику і щільну полуницю, а в іншу — дрібну і пом’яту. Тоді вам не доведеться сортувати урожай в майбутньому, адже цей процес дуже травматичний для ягід.
  • Після збору ні в якому разі не мийте ягоди, інакше вони швидко зіпсуються. Брудні плоди зі слідами піску або землі також зберігаються недовго, але їх можна витерти пензликом. А щоб полуниця не забруднювалася, викладіть шар мульчі на ділянці під кущами.
  • Якщо помітили на полуниці цвіль — відразу викиньте її, інакше вона миттєво «заразить» інші.
  • Зібрану полуницю відразу поставте в холодне місце. Для зберігання вибирайте тару з отворами.

«Доведеться робити операцію» — дружина Віктора Павліка повідомила про результати МРТ

Підбірка найкращих методів боротьби із міллю: шкідник надовго піде з вашої домівки