До Дня Незалежності України на телеканалі СТБ відбулась прем’єра художнього фільму «Юрик», який оснований на реальних подій.
Автори фільму взяли собі за мету, показати світові, як доводилось виживати людям в перші дні війни в окупованих українських містах російськими загарбниками. В сюжеті показано історію української сім’ї з Маріуполя, в якій під час ворожих обстрілів загинули тато, донька та дідусь, а мама з 11-річним Юриком та важкохворею бабусею боролись на право за життя. Щоб врятувати сина, мама наважилась відправити самого хлопчика до родичів в Естонію евакуаційним автобусом.
Однак, відразу після перегляду кінострічки, користувачі Мережі розділились на дві групи: одні не могли стримати сліз від пережитого горя, а інші заявили, що це «брехня та неправда». Мешканці самого Маріуполя, які пережили ці страшні часи на власній шкурі обурилися, що в герой фільму є світло, вода і вони спокійно можуть виходити на вулицю:
- Голод, холод, страх. Сміття, кров, фекалії, трупний запах. Братські могили в підвалах багатоповерхівок, купа трупів прямо на вулицях і масові захоронення в полях. І у вас піднялася рука зняту це ваше «художнє бачення». Ганьба.
- Це абсолютно неприпустимо! Фільм, який спотворює реальні події та викликає обурення кожного маріупольця!
- Цей фільм не про Маріуполь! Спитайте в кожного маріупольця! Це плювок у наші душі!
Не зміг пройти повз і уроженець Маріуполя ведучий Андрій Бєдняков: «Там було в тисячі разів страшніше, ніж те, що показано в фільмі. Це дуже боляче. Тому зараз, напевно, треба знімати документальне кіно. Спілкуватися з тими, хто безпосередньо там був. I показувати світові весь жах Маріуполя. Я нікого не хочу образити. Я просто висловив свою думку. Бо всі ми хочемо, щоб рівень нашого кіно зростав. Думаю в цьому зацікавлені всі. Від акторів, режисерів і до продюсерів. Але я хочу, щоб було більше правди в сценарії навіть художнього кіно, особливо коли написано «На реальних подіях».