in

«Вона нікуди не дінеться!» — в Офісі президента України назвали заключний критерій завершення війни

Голова Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що запрошення України до НАТО може стати ключовим чинником для закінчення війни, розповів він в інтерв’ю «Голосу Америки».

Росія має це прийняти, «і вона нікуди не дінеться», додав Єрмак: «Вона прийме це. Тому що вони змінили реальність. Це вони напали на Україну».

Єрмак наголосив, що НАТО потребує Україну, тоді як попередня безпекова система в Європі «не працює». «Ми все це побачили 24 лютого. Європа потребує захищеного світу. І без України це неможливо зробити», — зазначив голова ОП.

Також Єрмак розповів про документ «Київ Сек’юріті Компакт», який «враховує всю ситуацію, можливі гарантії, які ми можемо отримати, і пояснює чому гарантії саме такі». «Ми не говоримо про п’яту статтю, доки ми не станемо членами НАТО. Тобто, це абсолютно реальні гарантії», — зауважив він.

В Північноатлантичному альянсі уже дійшли згоди, що Україна зможе приєднатися до НАТО, але після завершення війни.

Тоді як Україна бажає затвердити гарантії безпеки перед вступом в Альянс. Зокрема, члени НАТО вже погодили оновлений і більш тісний формат партнерства, але без надання членства в Альянсі, що, за даними ЗМІ, станеться вже у липні 2023 року.

Президент Володимир Зеленський підкреслив, що Україна не готує «альтернативу членству в НАТО»: «І не розглядаємо це як компроміс.  І це зараз я говорю не нашому суспільству, бо наше суспільство це чітко усвідомлює. Я це говорю деяким лідерам, деяких держав, які постійно шукають компроміс майбутньому членству України в НАТО».

Офіційну заявку на вступ до НАТО Україна подала у вересні 2022 року на тлі спроби Путіним анексувати чотири українські області.

«Можна отримати сонячний удар» — дружина телеведучого Володимира Остапчука станцювала на камеру у відвертому купальнику

«Забороняє мені рота відкривати» — Лія Ахеджакова, яка засудила війну в Україні, зізналась про своє життя в країні-терористкі