in ,

«На жаль, ми за кордоном» — на занедбаній могилі Григорія Чапкіса з’явилось багато квітів та йде процес підготовки пам’ятника

Місяць тому в соціальних мережах активно обговорювали вигляд могили Григорія Чапкіса, видатного українського танцюриста та хореографа, на Байковому цвинтарі у Києві.

Людей обурило, що надгробок необлаштований. До цього часу там не встановлений пам’ятник легендарному артисту. Багато користувачів у соціальних мережах докоряли у цьому його родичам.

Григорій Миколайович Чапкіс помер майже два роки тому — 13 червня 2021 року.

За місяць після публікації з надгробка прибрали вінок та дерев’яну конструкцію з вишитим рушником. Могила залишається такою як була в квітні, тільки на ній з’явилося багато штучних троянд білого та червоного кольорів.

Лілія Чапкіс, донька легендарного артиста, розповіла сайту, що від понеділка на Байковому кладовищі вже почалися роботи з облаштування пам’ятника.

Вона додає, що за традицією пам’ятник ставлять через рік після смерті людини. А процес з підготовки пам’ятника розпочали рік тому.

«У нас вже готовий проєкт пам’ятника батькові. Раніше не розпочинали роботи, бо було холодно. Проєкт розроблявся ретельно та довго, ми очікували на його закінчення десять місяців. Також потрібно було домовитися з робітниками. Процес триває, ми не спимо. Єдине, що ми за кордоном і, на жаль, приїхати до Києва не можемо, а у Григорія Миколайовича у місті нікого не залишилося — ні родичів, ні друзів. На жаль, через війну, авіасполучення з Києвом зараз немає, а на дорогу потягом витрачається дуже багато часу. Тому приїхати ми поки не зможемо, лише під час відпустки, бо теж всі працюємо», — розповіла нам донька хореографа.

Вона додає, що робітники вже розпочали заливання фундаменту. Діти Чапкіса — Лілія та Грег — контролюють їх роботу у телефонному режимі.

Лілія Чапкіс розповіла нам, яким буде пам’ятник її талановитому батькові на Байковому цвинтарі.

«Роботи над встановленням пам’ятника будуть закінчені вже найближчим часом. Григорій Миколайович буде зображений у образі під час виконання його легендарного «повзунця» — дуже складного хореографічного елементу. Він виконав його у складі ансамблю Павла Вірського, де пропрацював 30 років. Його «повзунця» ще ніхто не зміг повторити. Є фото батька під час виконання «повзунця», яке облетіло увесь світ. Саме таким він буде зображений на пам’ятнику. Я дуже вдячна усім людям, які відвідують могилу мого тата на Байковому кладовищі. Вони приносять квіти і просто згадують його. Щиро дякую їм від усіх нас», — розповіла нам Лілія Чапкіс.

Сімейні таємниці зіркової мами Вєрки Сердючки: чому Інна Білоконь не вийшла заміж за Андрія Данилка в реальному житті?

Потап в честь річниці весілля з Настьою Каменською опублікував архівне фото з таємного розпису у Лас-Вегасі