in

Шок! На Вінничині мобілізували інваліда дитинства, якого матір годує з ложки

На Вінниччині спалахнув скандал через те, що 34-річного місцевого мешканця з інвалідністю, Максима Байду, якого час від часу мати годує з ложки, лікарі визнали придатним для військової служби.

Про цю ситуацію в соцмережах розповіла громадська діячка Шаргородського району Вінниччини Галина Верещага, увімкнувши пряму трансляцію під час спілкування зі старенькою матір’ю чоловіка, якого лікарі, за її словами, визнали придатним для служби.

На відео відреагували сотні тисяч українців.

Журналісти розшукали Галину Верещагу та матір Максима Байди. Обидві жінки кажуть, що станом на зараз роблять усе, щоб Максима, який має інвалідність з дитинства, не мобілізували.

«В мене було безвихідне становище, не було нікого, хто міг би підказати, як діяти», – з відчаєм у голосі каже Надія Байда, мати Максима.

За її словами, вся ця історія почалася з того, що вони з сином самі пішли до військкомату через те, що у приписного свідоцтва Максима закінчився термін дії – документ потребував оновлення. Після цього у військкоматі Максимові видали повістку на проходження лікарської комісії.

«У військкоматі сказали, що синові треба пройти лікарську комісію, син її пройшов, – розповідає Надія Байда. – Хірург, невропатолог, терапевт і ЛОР написали, що він придатний. Також психіатр написав, що син обмежено придатний. Мене це обурило. Я спитала у того, хто відправив сина на комісію, мовляв, як таке може бути. На це ця людина відповіла: «Руки-ноги є? Отже, придатний». Коли Максим нервує, то взагалі не може нічого сказати».

За її словами, син має інвалідність з дитинства: «У нього третя група. Також йому написали, що у нього легка розумова генетична відсталість».

Головний лікар Шаргородської міської лікарні Віталій Чорний, чиї підлеглі обстежували Максима Байду на військово-лікарській комісії, ситуацію пояснює так:

«У приписного свідоцтва Максима Байди закінчився термін дії. Вони (родина Байди – Ред.) за своєї ініціативи прийшли до військкомату. Згідно з процедурою, він повинен був пройти медогляд. Ніхто ні в яку армію його не брав. Прийшли до ЛОРа, той спитав про те, чи є скарги. Була відповідь, що скарг немає. ЛОР написав, що чоловік придатний. Прийшли до терапевта, той спитав про скарги, отримав відповідь, що таких немає, після чого терапевт написав, що чоловік придатний. Таке ж саме написав і хірург. На цьому тлі ці люди (мати Байди та Верещага – Ред.) починають здіймати галас».

До цього Віталій Чорний додає, що голова ВЛК винесе свій вердикт про придатність або непридатність лише після того, як будуть у наявності всі аналізи Максима Байди.

«Мене зробили злочинцем!» — Юрій Горбунов в істериці заявив, що віддасть свій орден військовим і зізнався, як її отримав

«Так чи інакше, служити доведеться кожному українцю», – Тарас Чмут повідомив, коли почнеться ротація бійців ЗСУ