in

«НАТО в обмін на території»: на Заході хочуть запропонувати Києву «угоду» – WSJ

Деякі чиновники на Заході пропонують Україні угоду, яка передбачає, мовляв, територіальні поступки країні-агресору Росії в обмін на вступ до НАТО або Євросоюзу, або ж обіцянки довгострокової військової та економічної допомоги. Ініціативи пов’язані з «невпевненістю» в тому, що війна може стати затяжною.

У матеріалі The Wall Street Journal йдеться про те, що США і ключові союзники Вашингтона в Європі – зокрема, Німеччина – не хочуть перемоги окупанта Росії над Україною, проте бояться витрат і ризиків, пов’язаних з підтримкою Києва до повної перемоги.

Журналісти пишуть, що багато західних чиновників у приватних розмовах не вірять у намір Заходу дати можливість Україні самостійно визначити результат війни.

Зокрема, існують побоювання, що максимальні цілі України, мовляв, «гарантують нескінченну війну», і щоб цього не сталося, Києву хочуть запропонувати «компроміс»: територіальні втрати в обмін на вступ до НАТО або ЄС, або ж обіцянки подальшої підтримки.

У WSJ пояснюють таку позицію прагненням Заходу стримати негативний вплив війни Росії проти України на світову економіку, невпевненістю у підтримці західними виборцями подальшої допомоги Києву та «невірою» у здатність ЗСУ повністю вигнати російських окупантів.

Заява в НАТО про «територіальні поступки» України

У Північноатлантичному Альянсі не виключають ситуації, за якої Україна могла б вступити до НАТО в обмін на територіальні поступки, сказав глава апарату генерального секретаря блоку Стіан Йенсен.

«Я вважаю, що одним з рішень може бути відмова України від території і отримання членства в НАТО в обмін на це… Я не кажу, що має бути саме так. Але це може бути ймовірним рішенням», — заявив Йенсен.

Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг відповів на скандальну заяву про членство України в НАТО в обмін на території. За його словами, Київ самостійно визначатиме оптимальні для себе умови на можливих перемовинах з агресором Москвою.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк сказав, що слова Йенсена про «поступки України в обмін на вступ до НАТО»- фактична фіксація капітуляції Києва. Він застеріг західних чиновників від подібних заяв.

Путініст Машков принизив єдину доньку: «Зневажаю, але не відвертаюся»

Справжні герої війни: 27-річний лікар Олександр Данилюк за 9 діб врятував життя 95 бійцям, роблячи операції на колінах у бліндажі