in

«Люди вхопилися за 33 мільйони» — Юрій Горбунов назвав причини, через які розгорівся скандал навколо серіалу СМТ Інгулець

Бажання Юрія Горбунова зняти комедійний серіал «смт Інгулець» державним коштом збурило суспільство. Це призвело до відмови від грошей і відставки міністра культури. Що з цього приводу думає винуватець, намагалася з’ясувати Аліна Доротюк.

Юрій Горбунов певен, що людям не пояснили, як усе відбувалося насправді. Стомленому затяжною війною суспільству достатньо було одного сірника, щоб розпочалася велика пожежа. Звідси й хейт, який розповсюдився не лише на самого Юрія, але й на його родину і навіть на тих знаменитостей, які прийняли сторону шоумена.

Українцям видалося, що під час повномасштабної агресії витрачати 33 мільйони гривень на веселу 24-серійну стрічку, яка розповідає про двох харківських ухилянтів, що потрапили в село у центральній Україні, неможливо.

Якщо послухати Горбунова, то ці гроші було виділено міжнародними донорами виключно на знімання фільмів. Їх не можна передати на інші потреби, зокрема, як пропонувалося, на придбання безпілотників. Усього бюджет на український кінематограф склав 400 мільйонів гривень.

Команда ще розмірковувала, чи подаватися на конкурс зі своїм сценарієм, адже державна бюрократична машина вимагає ретельних звітів за кожну витрачену копійку. Коли ж сказали, що гроші слід отримати до кінця року, бо в іншому разі вони повернуться назад до спонсорів, було вирішено пред’явити сценарій драмеді.

Знімальний процес має тривати 50-60 днів. У роботі будуть залучені близько сотні людей. Плюс півсотні осіб масовки та ще стільки ж для інших робіт. Усі вони отримають зарплату і сплатять із неї податки.

За умовами гранту, права на стрічку належатимуть державі. Вона надалі продаватиме фільм на різні платформи, монетизуватиме стрічку під час безплатних переглядів на Ютубі, а значить, усі ці гроші повернуться назад і, можливо, навіть у більшому об’ємі, ніж затрачено, якщо проєкт виявиться вдалим.

Тож, за словами Юрія Горбунова, вони не дуже й хотіли брати участь у цьому конкурсі, оскільки “Скажене весілля” ще й досі приносить прибутки, а в цьому разі отримали б лише голу зарплату за роботу, і все.

Обмовили Софію Ротару: ЗМІ масово тиражують, що Ротару відмовилася виступити на фестивалі на підтримку України

«10 тисяч на косметику» — Даша Астаф’єва відповіла, скільки грошей їй потрібно для життя